راهکارهای انجام پایان نامه حسابداری

راهکارهای انجام پایان نامه حسابداری

معرفی نکات بسیار مهم و حیاتی در نگارش پایان نامه حسابداری و حسابرسی

شماره های تماس: 09101502239 – 09103434482 پاسخگویی بدون تعطیلی

راهکارهایی برای انجام پایان نامه حسابداری

بسیاری از دانشجویان رشته حسابداری در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری همواره خود را در مقابل یک چالش و وظیفه عظیم پژوهشی ناتوان می بینند و آن چالشی  نیست به جز «انجام پایان نامه حسابداری». می دانیم که تمامی دانشجویان تحصیلات تکمیلی برای فارغ التحصیلی ملزم به نگارش پایان نامه و دفاع از آن در حضور هیئت داوران هستند و دانشجویان رشته حسابداری نیز از این قائده مستثنی نیستند. اما بدلیل ضعفهایی که در سیستم آموزشی کشور مشهود است، بسیاری از دانشجویان توان علمی لازم را برای نگارش پایان نامه ندارند و ممکن است متوسل به دریافت کمک از مشاورین یا موسسات پژوهشی شوند.
این سوال همیشه برای دانشجویان مطرح است که آیا خود دانشجوی حسابداری به تنهایی و بدون کمک گرفتن و مشاوره از افراد متخصص و موسسات معتبر پژوهشی می تواند پروپوزال و پایان نامه اش  را انجام دهد ؟ در پاسخ به این سوال دانشجویان عزیز باید گفت اولویت آن است که خودتان به تنهایی مسئولیت نگارش پایان نامه را برعهده بگیرید اما اگر تجربه این کار را ندارید و یا فرصت کافی برای مطالعه و نگارش پایان نامه ندارید می توانید از محققین و موسسات مجرب کمک بگیرید.

راهکارهایی برای انجام پایان نامه حسابداری

راهکارهای انجام پایان نامه حسابداری برای دانشجویانی که خودشان دست به کار شده اند

دانشجویان عزیزی که خودشان می خواهند به تنهایی و فقط با کمکهای استاد محترم راهنما نسبت به نگارش پایان نامه شان اقدام کنند باید راه و روش پروپوزال و پایان نامه نویسی را بصورت کامل یاد بگیرند ، بتوانند از عهده طرح بیان مسأله بربیایند و آنچه که در اصول و روش کار برای استاد راهنما مهم است را در پایان نامه پیاده کنند . همیشه باید به یاد داشته باشید که اساتید راهنما در رشته حسابداری می توانند مانند یک چراغی بر سر راه شما عمل کنند و پاسخ تمام سوالات و ابهامات شما را ارائه کنند. اساتید راهنما چنانچه از مسئولیت پذیری و تعهد بالایی برخوردار باشند می توانند تجربیات گرانبهایی که دارند را در اختیار شما بگذارند و شما را در تهیه یک پایان نامه با کیفیت کمک کنند. هرچند که متاسفانه در سالهای اخیر شاهد هستیم اساتید راهنما اصلا وقت کافی برای دانشجویان خود در نظر نمی گیرند.

راهکار انجام پایان نامه حسابداری؛ انتخاب موضوع

در بدو شروع مراحل پایان نامه ابتدا باید در جستجوی یک موضوع مناسب باشید. سعی نکنید که موضوع خیلی سخت یا پر چالشی را انتخاب کنید و به این شکل خود را به دردسر بیندازید  بنابراین بهتر است اولویتتان این باشد که از موضوعات جذاب که هم راحت انجام می شوند و هم دسترسی به داده های آماری و منابع آن برایتان میسر است، همیشه استقبال کنید. بدون تردید باید از مطالعه کردن در زمینه موضوع  مورد انتخابتان غافل نشوید دامنه اطلاعاتتان را توسعه دهید و همچنین از کمک دیگر اساتیدی که در گروه و دانشکده شما وجود دارند بهره بگیرید . در مجموع بهتر است برای انتخاب موضوع پایان نامه وقت کافی در نظر بگیرید تا از چالشهایی که بعدها ممکن است بوجود بیاید جلوگیری کرده باشید برای انتخاب موضوع می توانید به سایت نشریات معتبر بین المللی مثل پایگاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی نیز سری بزنید و از آخرین پژوهشهای انجام شده با خبر شوید.

نگارش پروپوزال حسابداری

پس از انتخاب موضوع پایان نامه و اخذ تاییدات آن از سامانه های مختلف از جمله سامانه ایرانداک، می توانید مقدمات لازم جهت انجام پروپوزال  را آغاز کنید. بر کسی پوشیده نیست که نگارش پروپوزال حسابداری از چه حساسیتها و اهمیتی برخوردار است پس حتما از هرگونه اقدام عجولانه پرهیز کنید و برای نوشتن پروپوزال وقت کافی صرف کنید. باید توجه داشته باشید که انجام پروپوزال حسابداری خود به تنهایی یک پژوهش مهم است و پس از تصویب، اساس و زیرساخت پایان نامه شما قرار خواهد گرفت پس هرچقدر در این مرحله اقدام به مطالعه کنید مطمئن باشید که موفقیت خودتان را در نگارش پایان نامه تضمین خواهید کرد.

چگونه در انجام پایان نامه حسابداری کارشناسی ارشد چکیده ومقدمه خوب بنویسیم ؟

همانطور که می دانید طرح پایان نامه ارشد از اجزای مختلفی تشکیل شده و برای درست انجام دادن کار باید همه بخش ها به درستی و با رعایت اصول نوشته شود . چکیده و مقدمه دو بخش بسیار مهم در انجام پایان نامه حسابداری هستند که چند راهنمایی ساده برای این دو بخش اینجا مطرح می شود:

چکیده پایان نامه حسابداری؛ پرسشهای پژوهش، طرح کلی پژوهش، روش تحقیق و یافته های کلیدی و مهم را به طور خلاصه بیان می کند و در جمله آخر ، نتیجه اصلی پژوهش که به آن دست یافته اید بایستی ارائه گردد.

ساختار چکیده پایان نامه حسابداری به طور معمول به شرح زیر است: پاراگراف اول شامل موضوع اصلی و اینکه مسئله در دست چیست می پردازد. پاراگراف دوم به چارچوب مفهومی و تئوری هدایت مطالعه و مسئله و همچنین به سوال پژوهش اصلی که به طور کلی بیان شده می پردازد.  پاراگراف سوم به توضیح اینکه در پایان نامه از چه روشي استفاده شده است می پردازد و پاراگراف چهارم یافته های کلیدی تحقیق را بصورت کاملا خلاصه مطرح می کند.
اما مقدمه در واقع چشم انداز پایان نامه حسابداری را بر عهده دارد و مبین پارامترهای وسیع موضوع مورد توجه است و نقشه کلی آنچه که در ادامه پایان نامه خواهد آمد را ارائه می کند .

راهکارهای مهم انجام پایان نامه حسابداری

راهکارهای مهم انجام پایان نامه حسابداری برای دانشجویانی که قصد برونسپاری دارند

دانشجویان عزیزی که به هر دلیلی مایل هستند پروژه پایان نامه حسابداری خودشان را به موسسات محول کنند باید به این نکته توجه داشته باشند که حتی اگر به بهترین موسسه انجام پایان نامه هم مراجعه کنید؛ مسئولیت دفاع از پایان نامه برعهده خودتان خواهد بود بنابراین باید برای این جلسه مهم آمادگی لازم را کسب کنید بنابراین بهتر است مرحله به مرحله که بخشهای مختلف پایان نامه آماده می شود شما هم نسبت به مطالعه آن اقدام کرده و سوالات خودتان را از محقق مورد نظرتان بپرسید.
یکی از مولفه های مهم در انتخاب موسسات پژوهشی؛ هزینه انجام پایان نامه حسابداری  است چراکه هر موسسه ای تعرفه خاص خود را دارد و شما باید بتوانید بهترین کیفیت و پشتیبانی را در کنار قیمت مناسب و منصفانه انتخاب کنید. بهتر است برای انتخاب موسسات پایان نامه نویسی؛ ااولویت اولتان هزینه نباشد و ابتدا به کیفیت علمی و تجربه کاری موسسه اهمیت بدهید و بعد هم به میزان پشتیبانی و مسئولیت پذیری آنها. در آخر با مقایسه تعرفه و قیمت خدمات می توانید به انتخاب درستی دست پیدا کنید.

راهکارهای انجام پایان نامه حسابداری؛ چالشی به نام رساله دکتری

در مقطع دکتری همه چیز متفاوت است و انتظارات از دانشجویان این مقطع به مراتب بالاتر از مقطع کارشناسی ارشد است بنابراین شما با  ارائه یک رساله سطح پایین قطعا نخواهید توانست تایید اساتید راهنما را جلب نمایید. انجام رساله دکتری حسابداری چالشی بسیار بزرگتر از پایان نامه کارشناسی ارشد است و این چالش در تمام مراحل انجام رساله از انتخاب موضوع و نگارش پروپوزال تا نگارش فصلهای رساله، استخراج مقاله از آن و دفاع در مقابل هیئت داوران؛  کاملا مشهود و قابل لمس است.
متاسفانه موسسات معتبری که قادر باشند در سطح دکتری حسابداری خدمات مشاوره ارائه دهند بسیار محدود هستند بنابراین اگر قصد برون سپاری پروژه خودتان را دارید باید با نهایت دقت این کار را انجام دهید ضمن اینکه فقط متکی به خدمات موسسات نباشید و خودتان نیز به عنوان یک دانشجوی مقطع دکتری باید دامنه مطالعات خودتان را بسیار توسعه دهید. برای اینکار می توانید از مقالات متعدد حسابداری که در نشریات بین المللی به چاپ رسیده اند استفاده کنید و اگر فرصتتان محدود است می توانید از خدمات ترجمه مقالات حسابداری موسسه رایان فراسو نیز بهره مند شوید.

نظرات کاربران و دانشجویان عزیزی که از خدمات شرکت رایان فراسو بهره مند شده اند

ممنون از خدمات خوب و پاسخگویی عالی تون

حمید ادریسی, دانشگاه تهران

قیمت کارتون مناسب و کیفیت عالیه ممنون

الهام علی زاده, آزاد ارومیه

من با اکثر شرکت ها کار کردم ولی با شما تونستم همکاری خوبی داشته باشم و نیازی به جای دیگه نباشه کیفیت، دقت، سرعت عمل خوب بود قیمت هم نسبتا مناسب

حمید پارسیانی, محتویات موردنظر اینجا قرار می گیرد

قیمتتون با حفظ کیفیت، نسبت به موسسات دیگه خیلی مناسب هست اما گاها کارها با تاخیر تحویل داده میشه. ممنون که رسیدگی می کنین

الهام خدابنده لو, شرکت داریان

ممتاز و درجه یک

کیومرث اسدی, دانشگاه شاهد

ممنون از خدمات خوبتون

محمدجواد هادیان, دانشگاه علامه

همه چیز عالی فقط تخفیف بیشتری برای دانشجوها قائل بشین ممنون میشم

رقیه خوبرو, دانشگاه الزهرا

صادق زاده هستم لطفا ترجمه های ما رو به خانم غلامی محول کنین خیلی کارشون رو پسندیدم

صادق زاده, نمایندگی رایتل

سلام الهام حسینی هستم کارم هنوز به دستم نرسیده لطفا پیگیری کنین

الهام حسینی, دانشگاه آزاد آمل

ممنون بابت تحویل کار به موقع – دکتر بهرامی

دکتر بهرامی, ناشر

سلام ترجمه کتاب هم انجام میدین؟ اگر جواب مثبت هست هزینه ش چقدر هستش

سید جبار میراسماعیلی, انتشارات صدرا

من چندین ساله که مشتری شما هستم ده نفر هم معرفی کردم به خاطر حساسیت‌ها و ریزبینی‌هایی که دارین

ز - پاکرو, دانشگاه تهران

از ترجمه ام راضیم ممنون فقط با یک روز تاخیر ارسال شد …

مریلا حیدری, دانشگاه تبریز

ممنون از مشتری مداری و اخلاق حرفه ای شما

سپیده ط, دانشگاه پیام نور

خداقوت سومین مقاله رو با شما به چاپ رسوندم

کریم حمزه لو, دانشگاه آزاد نطنز

عالی هستین من که از خدماتتون راضی بودم پیروز باشین

اکرم پیربابا, محقق

کیفیت کارتون نسبت به سالهای اول فعالیت خیلی بهتر شده ممنون که دغدغه کیفیت رو دارین

ابراهیمی, شرکت طرح جامع

ببخشید قیمت ترجمه صفحه ای چنده؟

صفر زاده گرگان, آزاد ارومیه

ممنون از اینکه کارم رو به موقع تحویل دادین خیلی استرس داشتم.

بیتا هروی, آزاد تهران شمال

ببخشید برای ترجمه، رفرنسها هم باید فارسی بشن یا نیازی نیست؟

سیما دارابی, دانشگاه ساری

ترجمه ام رو استاد تایید کردن سپاسگزارم و خدا قوت

اسماعیل پورحیدری, آکادمی حقوق

ترجمه متن پزشکی بهتون داده بودم به نظرم یکم گرون تمام شد ولی کیفیت و سرعت عمل عالی بود. بازم ممنونم

شیما حقایق, دانشگاه شهید بهشتی

ممنون که همیشه در دسترس هستین. این مساله برای من خیلی مهم بود امیدوارم بتونم بازم باهاتون کار کنم

ابراهیم کولی وند, آزاد ازنا

ببخشید ساعت کاری تون تا چند هست؟

شبنم توکلی, دانشگاه علامه

من از پلان B استفاده کردم کیفیت کار نسبتا راضی کننده بود ولی می تونست بهترم باشه

دکتر حسینی, دندانپزشک

همین که به موقع تحویل دادین ازتون ممنونم کیفیت کار هم راضی کننده بود

یاشار حدادی, پژوهشگر و نویسنده

از هر لحاظ راضی بودم فقط کاش چاپ و صحافی هم خودتون انجام  می دادین

اسماعیل فتوت, دانشگاه آزاد تهران مرکز

به نظرم نسبت به سایر موسسات عملکرد بهتری دارین

کامبیز تاجیک, دانشگاه تهران

عالی هستین من که از خدماتتون راضی بودم پیروز باشین

اکرم پیربابا, محقق

کیفیت کارتون نسبت به سالهای اول فعالیت خیلی بهتر شده ممنون که دغدغه کیفیت رو دارین

ابراهیمی, شرکت طرح جامع

ببخشید قیمت ترجمه صفحه ای چنده؟

صفر زاده گرگان, آزاد ارومیه

ممنون از اینکه کارم رو به موقع تحویل دادین خیلی استرس داشتم.

بیتا هروی, آزاد تهران شمال

ببخشید برای ترجمه، رفرنسها هم باید فارسی بشن یا نیازی نیست؟

سیما دارابی, دانشگاه ساری

ترجمه ام رو استاد تایید کردن سپاسگزارم و خدا قوت

اسماعیل پورحیدری, آکادمی حقوق

ترجمه متن پزشکی بهتون داده بودم به نظرم یکم گرون تمام شد ولی کیفیت و سرعت عمل عالی بود. بازم ممنونم

شیما حقایق, دانشگاه شهید بهشتی

ممنون که همیشه در دسترس هستین. این مساله برای من خیلی مهم بود امیدوارم بتونم بازم باهاتون کار کنم

ابراهیم کولی وند, آزاد ازنا

ببخشید ساعت کاری تون تا چند هست؟

شبنم توکلی, دانشگاه علامه

من از پلان B استفاده کردم کیفیت کار نسبتا راضی کننده بود ولی می تونست بهترم باشه

دکتر حسینی, دندانپزشک

همین که به موقع تحویل دادین ازتون ممنونم کیفیت کار هم راضی کننده بود

یاشار حدادی, پژوهشگر و نویسنده

از هر لحاظ راضی بودم فقط کاش چاپ و صحافی هم خودتون انجام  می دادین

اسماعیل فتوت, دانشگاه آزاد تهران مرکز

به نظرم نسبت به سایر موسسات عملکرد بهتری دارین

کامبیز تاجیک, دانشگاه تهران

یک اشتباه رایج در پایان نامه های حسابداری

در سالهای اخیر بسیار مشاهده شده است که دانشجویان عزیز رشته های مالی و حسابداری، بجای ورود به مباحث تخصصی این رشته به مباحث مدیریتی و موضوعات مرتبط با رشته های مدیریت وارد می شوند. توجه داشته باشید که هرچند انجام پایان نامه مدیریت شاید ساده تر از پایان نامه حسابداری باشد اما نگارش چنین پایان نامه ای حتی اگر با موافقت اساتید راهنما صورت پذیرد؛ هیچ دستاورد علمی و پژوهشی را برای شما به دنبال نخواهد داشت و حتی اگر هدفتان فقط دفاع از پایان نامه و فارغ التحصیلی سریع است؛ بهتر است روی مباحث تخصصی رشته خودتان متمرکز شوید.

در خاتمه برای تمام دانشجویان رشته حسابداری و حسابرسی آرزوی موفقیت را داریم و امیدواریم مطالب این صفحه برای شما مفید واقع شده باشد. چنانچه نیاز به خدمات ترجمه مقاله انگلیسی به فارسی داشته باشید؛ با تخصصی ترین خدمات و پشتیبانی تمام وقت در کنار شما عزیزان خواهیم بود.

بیشتر بخوانید: انجام پایان نامه حقوق خصوصی؛ چالشهای پیش رو و راهکارهای موثر